سبزدشت در سال 1358 با هدف مکانیزاسیون کاشت ، داشت و برداشت سیب زمینی توسط آقای جعفر روضاتی در اصفهان تاسیس گردید و برای اولین بار دستگاههای سیب زمینی کار و سیب زمینی کن در کشور با حداقل امکانات به دست ایشان ساخته شد. 
ایشان با تلاش فراوان توانست کشت ردیفی سیب زمینی را جایگزین کشت سنتی و کرتی در مناطق مختلف کشور نماید و با موفقیت استفاده از ماشین های کاشت و برداشت سیب زمینی در مزارع را که تا آن زمان منحصر به عملیات شخم زدن توسط گاوآهن ها بود ترویج و توسعه دهد. بدین ترتیب طی سالیان متمادی قدم به قدم مسیر دشوار مکانیزاسیون سیب زمینی در ایران گشوده و شرایط افزایش سطح زیر کشت این محصول در کشور فراهم گردید. 


از آن زمان تاکنون سبزدشت با توسعه روز افزون خود موفق به اخذ تاییدیه های کیفی و افتخارات گوناگون ملی گردید و با تولید هزاران دستگاه از بهترین ماشین های کاشت ، داشت و برداشت بعنوان بنیانگذار و متخصص ترین مجموعه در مکانیزاسیون سیب زمینی کشور شناخته شده است. 
حفظ و ارتقا کیفیت و حسن اعتماد ایجاد شده بین کشاورزان بعنوان بزرگترین سرمایه ما ، حاصل بیش از سه دهه فعالیت موفق در حوزه ماشین های کشاورزی است . 
فعالیت ها : 
فعالیت سبزدشت در دو حوزه تولید و بازرگانی ماشین های کشاورزی متمرکز می باشد.

بخش تولید

 ماشین های  آماده سازی زمین ، کاشت ، داشت ، برداشت و درجه بندی سیب زمینی  ماشین های  آماده سازی زمین ، کاشت ، داشت ، برداشت و درجه بندی سیب زمینی

در این بخش ماشین آلات زیر به صورت تخصصی تولید می شود : 
1- ماشین های  آماده سازی زمین ، کاشت ، داشت ، برداشت و درجه بندی سیب زمینی  
2-  ماشین های بیلر ، کاه خردکن و انتقال علوفه 
3- ماشینهای کاشت و برداشت سیر و پیاز 
قسمتهای مختلف تولیدی  سبزدشت شامل واحدهای برشکاری ، ماشین کاری ، مونتاژ ، رنگ آمیزی ، فنی و مهندسی ، کنترل کیفی و خدمات پس از فروش در مساحتی بالغ بر
20000 متر مربع در منطقه صنعتی محمودآباد اصفهان مستقر می باشند. 
تولیدات سبزدشت به پشتوانه بهره مندی از تجربه 36 ساله و استفاده از با کیفیت ترین قطعات از معتبرترین تامین کنندگان داخلی و خارجی همواره در صدر کیفیت قرار دارند. 

بخش بازرگانی 

سبزدشت اولین تولید کننده ماشین های کاشت، داشت، برداشت و درجه بندی سیب زمینی در ایران

فعالیت این بخش در زمینه فروش و صادرات ماشین آلات تولیدی و عرضه ماشین آلات خارجی است .این بخش در دفتر مرکزی سبزدشت واقع در اصفهان بزرگراه خیام، مستقر گردیده و شامل نمایشگاه ، واحد بازاریابی و فروش ، خدمات پس از فروش و بازرگانی خارجی می باشد در این بخش کلیه ماشین آلات از طریق بیش از 40 عامل فروش در ایران و بیش از 10 کشور خارجی ارائه می گردد. 
سبزدشت با برقراری ارتباط مستمر با کشاورزان و بررسی نیازها و پیشنهادات آنها ضمن مطالعه و بررسی عملکرد ماشین آلات روز دنیا همواره تلاش نموده  با ارتقاء دانش فنی خود مناسب ترین و کارآمدترین ماشین آلات مورد نیاز بخش کشاورزی را ارائه نماید و در این راستا همکاری نزدیکی با شرکت های زیر دارد. 
Standen Pearson, Bijlsma Hercules, APH Group, IMAC, Unia Famarol , Sfoggia, Maschio Gaspardo, Gribaldi Salvia, Repossi Abbriata ,  Ingersoll,  Rasspe,  Bondioli Pavesi